TEENUSED

laavakivi
massaaž

reflektoorne
jalamassaaž

situatsioonipõhine
massaaž

Hiina TUI NA
Massaaž

AROOMImassaaž

peamassaaŽ

lümfiMASSAAŽ

kupumassaaž

Klassikaline
Massaaž

laavakivi
massaaž

reflektoorne
jalamassaaž

situatsioonipõhine
massaaž

Hiina TUINA
Massaaž

AROOMIMASSAAŽ

peamassaaŽ

lümfimassaaž

kupumassaaž

REIKI

klassikaline MASSAAŽ

Klassikaline massaaž ehk Rootsi massaaž on kõige levinum massaažiliik. See on lõõgastav massaaž, mida enamasti tehakse üldmassaažina, kuid vastavalt vajadusele võib teha ka ainult teatud kehapiirkondades lokaalselt. Klassikalises massaažis kasutatakse õlisid ja kreeme minimaalselt või üldse mitte, olenevalt kliendi vajadustest. Klassikalisel massaažil on hulgaliselt kasulikke toimeid, nt elavdab vere- ja lümfiringet, kiirendab ainevahetust, vähendab lihaspingeid ja lihasvalu, parandab liigesliikuvust, leevendab ja ennetab pingepeavalu, tugevdab immuunsüsteemi jne. See on lõõgastav üldmassaaž, mis aitab kehal tervikuna vabaneda nii füüsilistest kui ka emotsionaalsetest pingetest.
Klassikaline massaaž on alati hea valik.
Soovitame kindlasti klassikalist massaaži, kui sa pole varem üldse massaažis käinud; aga ka siis, kui tuled esmakordselt uue massööri juurde. Samuti on klassikaline massaaž kindel valik, kui soovid teha kingitust, aga ei tea kingisaaja eelistusi.
 

See on üldmassaaž, mis mitte ainult ei aita kehal füüsilisest stressist vabaneda, vaid toetab ka emotsionaalset lõõgastumist. Klassikaline massaaž on alati hea valik, olenemata sellest, kas olete kogenud massaažiarmastaja või esmakordne külastaja. See sobib suurepäraselt ka kingituseks nendele, kes ei ole veel kindlad kingisaaja eelistustes.

Milline seansi kestus valida?

  • 30 minutit: Ideaalne piirkondadele, näiteks seljale, kaelale ja kätele, mis vajavad kiiret lõõgastumist. Üldmassaaži jaoks on see ajavahemik siiski lühike.

  • 60 minutit: Kõige tavalisem ja levinum klassikalise massaaži kestus. Selle aja jooksul saab nautida täielikku üldmassaaži ning keskenduda ka konkreetsetele probleemsetele piirkondadele. See sobib suurepäraselt ka neile, kes tulevad massaaži esmakordselt.

  • 90 minutit: Kogenud massaažiarmastajate eelistus! See aeg võimaldab nii üldmassaaži kui ka sügavamat keskendumist spetsiifilistele kehaosadele. See sobib suurepäraselt neile, kelle keha on harjunud massaažiga ja kes soovivad sügavamat lõõgastumist. Esmakordsel külastusel võib olla kasulik alustada lühema seansiga.

Kõigile kahjuks massaaži teha ei tohi. Vaatamata massaaži kasulikele omadustele on siiski teatud hulk terviseseisundeid, mille korral massaaž on absoluutselt vastunäidustatud. Klassikalise massaaži puhul kehtivad massaaži üleüldised vastunäidustused:

– vähk, igasugused kasvajad, aga ka kasvajakahtlus

– põletikulised haigused

– palavik

– äge elundipuudulikkus (nt südame-, neeru-, maksa-)

– ägedad traumad

– erinevad joobeseisundid

– lahtised või mädased haavad

– verejooksud

– veenipõletik

– raseduse esimene trimester

– nakkushaigused

LAAVAKIVI MASSAAŽ

Laavakivi ehk kuumakivi massaaž on iidne teraapia, mida on kasutatud erinevates kultuurides juba aastatuhandeid. Laavakivis on ühinenud maa, tule ja vee jõud – kivid on maapõuest sündinud, tuli on neid soojendanud ja vesi siledaks lihvinud. Laavakivi hoiab soojust paremini kui ükski teine kivitüüp. Laavakivide soojendamine äratab neis oleva ürgse jõu ja energia. Massaaži käigus juhitakse maa soojusenergia laavakivide abil inimese kehasse. Kuumus soojendab lihaseid ning seetõttu jõuab massaaži toime sügavamale lihasesse ka leebete võtetega ja ilma valu tegemata. 

Laavakivi massaaž lõdvestab lihaseid, vähendab stressi, rahustab närvisüsteemi, parandab une kvaliteeti, kiirendab lümfi- ja vereringet, ergutab seedimist, tugevdab immuunsüsteemi, leevendab väiksemaid valusid (sh pingepeavalud ja menstruatsioonivalud).
Laavakivi massaaž mõjutab organismi nii füsioloogiliselt kui psühholoogiliselt. See teraapia vähendab vaimset ning füüsilist pinget, aitab taastada hinge ja keha terviklikkust ning tasakaalustab keha energiakeskuseid.

Laavakivi massaaži tehakse nii käte kui kividega, kasutatakse ka õlisid. Lähtudes kliendi soovidest ja vajadustest lisatakse baasõlile eeterlikke õlisid või kasutatakse ainult baasõli.

Laavakivi massaaž sobib ideaalselt sügis-talvisesse perioodi, kui ilmad on külmad ja keha ihkab sooja.

Kui pikk seanss valida?

Laavakivi massaaži seanss kestab 60 min või 90 min. Tuleb arvestada, et massaaž, soojus ning eeterlikud õlid tugevdavad vastastikust toimet ning see võib olla organismile päris suur koormus.

60 min – seansi saab kombineerida vastavalt kliendi eelistustele, nt selg ning jalad ja käed.

90 min – see on laavakivi massaaži tervikseanss, tehakse kogu keha massaaž.

Pigem ära vali laavakivi massaaži, kui sa ei talu kuumust, nt sulle ei meeldi saunas käia ja sa ei talu leili.

Laavakivi massaažile kehtivad massaaži üldised vastunäidustused. Lisaks ei tehta laavakivi massaaži järgmistel asjaoludel:

  • kõrge vererõhk
  • südame- ja veresoonkonna haigused
  • veenilaiendid
  • rasedus kogu perioodi vältel
  • laavakivi massaaži ei tehta lastele
  • eeterlikest õlidest tulenevad võimalikud vastunäidustused

reflektoorne jalatalla massaaž

Reflektoorne jalamassaaž on teraapia, kus jalatalla teatud punkte masseerides mõjutatakse kogu organismi. Teraapia põhineb arvamusel, et jalalaba peegeldab infot inimese kohta tervikuna nii füüsilises kui psüühilises mõttes. Organi või elutegevuse häire peegeldub jalalaba vastavas tsoonis kas valuna, naha- või koemuutusena. Jalatalla refleksipunktide kaudu mõjutatakse elundeid ja keha toiminguid ning aktiveeritakse keha enesetervendamise võime. Seetõttu sobib reflektoorne jalamassaaž ülihästi profülaktikaks.

Reflektoorne jalamassaaž on rahustava toimega, aitab maandada stressi, parandab une kvaliteeti, leevendab valu ja põletikke, vähendab lihaspingeid, aktiviseerib vereringet, parandab ainevahetust ja seedimist, tugevdab immuunsüsteemi ja hormonaalsüsteemi.

Reflektoorne jalamassaaž võib tekitada tugevaid reaktsioone nagu peavalu, pearinglus, iiveldus, värinad, valuaistingud, sooja- või külmatunne, higistamine, väsimus, erinevad emotsioonid jne. Võimalik on krooniliste haigusseisundite aktiviseerumine paariks päevaks. Keha vastureaktsioonide teke on normaalne ning need on väga individuaalsed.

Soovitatav on tulla teraapiasse ca 1 tund peale söömist. Liiga täis kõhuga võib teraapia olla ebamugav. Tühja kõhuga võib aga veresuhkru tase liiga alla langeda ning võib tekkida peavalu ja iiveldus.

Ettevaatust diabeedi ja kõrge vererõhu korral! Reflektoorne jalamassaaž langetab veresuhkrut ja vererõhku. Enne järgmise ravimiannuse võtmist tuleks kontrollida näitusid, et tase liiga alla ei läheks.

Reflektoorse jalamassaaži seanss kestab 60 min.

  • kasvajad
  • võõrad esemed kehas 6 kuu jooksul pärast paigaldamist
  • südamestimulaator
  • rasked psüühika häired
  • põletikud jalalaba piirkonnas
  • diabeetiline jalg
  • jalaseen
  • raseduse 3 esimest kuud

SITUATSIOONIPÕHINE MASSAAŽ

Situatsioonipõhise massaaži tegemisel lähtutakse kliendist ja tema vajadustest. Vestluse käigus selgitatakse välja probleem ja selle võimalikud põhjused. Vastavalt vajadusele kasutatakse lisaks erinevaid uurimismeetodeid (vaatlus, lihastestid, palpatsioon jm). Massaažiliik valitakse ja seanss planeeritakse personaalselt vastavalt kliendi probleemile. Tihti kombineeritakse omavahel erinevaid massaažiliike, tehnikaid ja vahendeid, et tulemus oleks kliendi heaolu parandamiseks efektiivsem.

Kliendile antakse kaasa soovitused, kuidas ise samuti kaasa aidata oma tervise ja heaolu parandamisel ja hoidmisel.

Kui pikk seanss valida?

30 min – üks probleeme kehapiirkond, nt selg ja turi

60 min – keskendutakse kliendi probleemi lahendamisele. Kui aega jääb üle, siis tehakse ka üldmassaaž vastavalt järgi jäänud ajale.

90 min – keskendutakse kliendi probleemi lahendamisele ning lisaks tehakse üldmassaaž vastavalt järgi jäänud ajale.

Situatsioonipõhisele massaažile kehtivad massaaži üldised vastunäidustused:

  • vähk, igasugused kasvajad, aga ka kasvajakahtlus
  • põletikulised haigused
  • palavik
  • äge elundipuudulikkus (nt südame-, neeru-, maksa-)
  • ägedad traumad
  • erinevad joobeseisundid
  • lahtised või mädased haavad
  • verejooksud
  • veenipõletik
  • raseduse esimene trimester
  • nakkushaigused

 

hiina tui na MASSAAŽ

Tui na on Hiina traditsiooniline ravimeetod, milles massaaž on ühendatud akupunktuuriga, aga nõelte asemel kasutatakse punktide mõjutamiseks peamiselt käsi.

Hiina traditsioonilise meditsiini järgi paiknevad meie kehas energiakanalid ehk meridiaanid, milles liigub eluenergia Qi. Kui Qi on tasakaalus ja liikumises, on ka organism terve. Kui tekib Qi puudujääk, üleküllus või takistus Qi liikumises, siis läheb organism tasakaalust välja ja võib haigestuda. Tui na massaaži käigus mõjutatakse meridiaanidel asuvaid akupunkte eesmärgiga taastada keha energiatasakaal, eemaldada energiablokeeringud ning soodustada energia voolamist ja vere ringlust.

Tui na massaaž aitab taastada kõikide organite töö, lõdvestab lihaseid ja kõõluseid, leevendab valu, parandab vere- ja hapnikuvarustust, kiirendab ainevahetust ja jääkainete eemaldamist organismist ning tugevdab immuunsüsteemi. 

Tui na aitab leevendada lihasvaevuseid, selja- ja liigesvalusid ning stressist põhjustatud seede-, hingamisteede- ja reproduktiivorganite probleeme.

Hiina Tui na massaaž on ravivahend, seda ei kasutata lõõgastumise eesmärgil. Tui na massaaž sobib kliendile, kes eelistab pigem jõulisemat, tugevamat massaaži. Tui na võib olla valulik ning massaaži käigus võivad tekkida verevalumid. Mida rohkem on inimese kehas energiablokeeringuid, seda valusam on massaaž. Väga madala valulävega inimestele see massaaž ei pruugi sobida.

Kui pikk seanss valida?

Tui na seanss kestab tavaliselt 60 minutit.

30 min – masseeritakse  ainult teatud piirkonnad, nt selg või jalad.

60 min –  soovituslik Tui na seansi pikkus. Masseeritakse selg, jalad, käed, kõht.

90 min –  Tui na on intensiivne ja nii pikk seanss võib olla kliendile liiga koormav ja väsitav. Sobib korduvale kliendile.

  • kasvajad
  • tromboos
  • veenipõletik
  • osad nahahaigused
  • nakkushaigused
  • luumurd või liigese nihestus
  • lahtised haavad
  • menstruatsioon ja rasedus (tugevad manipulatsioonid alakõhul ja alaseljal ei ole soovitavad)
  • hemofiilia
  • psühhiaatrilised probleemid
  • akuutsed siseorganite haigused

Aroomimassaaž

Aroomimassaaž on väga rahustav ja lõõgastav. Aroomimassaaži võtted on aeglased, sujuvad ja siluvad. Eesmärk on viia organism sügava lõõgastuse seisundisse, et saaksid käivituda keha loomulikud tervenemisprotsessid. See on teraapia, kus massaaž ning eeterlike õlide toime täiendavad üksteist ning tugevdavad vastastikust mõju. Eeterlikud õlid imenduvad massaaži käigus organismi läbi naha ja hingamisteede kaudu. Seansiks sobivad eeterlikud õlid valitakse kliendi ja massööri koostöös. Kui klient eeterlikke õlisid ei talu, võib teha massaaži ka ainult baasõliga.
Aroomimassaaž sobib suurepäraselt stressi, lihaspingete, vaimse ja füüsilise ülekoormuse leevendamiseks. Aroomimassaaž on täiuslik puhkus nii kehale kui vaimule. Tule pikuta mõnusas aroomipilves ja lase ennast poputada!

Aroomimassaaži käigus kasutatakse rohkelt õli. Enamasti jõuab see seansi ajal suuremas osas nahka imenduda. Naha tüüp ja seisund on aga väga individuaalne ja tuleb siiski arvestada, et pärast massaaži võib nahk olla veel õline. 

Kui pikk seanss valida?
Aroomimassaažiks sobib väga hästi nii 60 min kui ka 90 min seanss. Mõlemal juhul tehakse kogu keha üldmassaaž. Selle aja jooksul jõuavad eeterlikud õlid organismi imenduda ning keha ja meel saavutavad sügava lõõgastuse seisundi.
Aroomimassaažile kehtivad massaaži üldised vastunäidustused. Lisaks tuleb arvestada konkreetse eeterliku õli toimega ja sellest tulenevate võimalike vastunäidustustega.
Aroomimassaaži vastunäidustused võivad olla:
– ravimite tarbimine, kui pole teada ravimi ja eeterliku õli koostoime
– verehüübimatusega seotud haigused
– menstruatsioon – osad eeterlikud õlid vedeldavad verd
– päevitamine ja solaarium – tsitruseliste õlid eemaldavad naha loomuliku UV kaitse
– võimalik allergia või talumatus konkreetse eeterliku õli vastu
 

peaMASSAAŽ

Peamassaažis kasutatakse klassikalise massaaži, Tai joogamassaaži ja India peamassaaži võtteid. Masseeritakse pea-, kaela- ning turjapiirkonda.

Peamassaaž vähendab lihaspingeid kaela ja õlavöötme piirkonnas, parandab pea verevarustust, aitab ennetada ja leevendada pingepeavalusid, vähendab stressi, aitab paremini keskenduda, suurendab vaimse töö võimekust, vähendab silmade väsimust ja tinnitust kõrvades.

Peamassaaž soodustab juuksekasvu, vähendab juuste väljalangemist ja parandab peanaha seisundit.

 

Peamassaaži peetakse ka üheks parimaks energeetiliseks massaažiks, mis soodustab lõõgastumist kogu kehas. Massaaž aitab saavutada emotsionaalset tasakaalu, vabastab kogunenud stressi ja aitab kõrvaldada energia blokeeringud üle kogu keha.

Peamassaaži ajal klient tavaliselt istub. Soovi korral võib peamassaaži teha ka selili või kõhuli lamavale kliendile.

 

Peamassaaži võib teha nii kuivalt kui õliga, tavaliselt kasutatakse seesamiõli. Õli on soovitatav pähe jätta vähemalt 2 tunniks, võimalusel isegi järgmise hommikuni, et juuksed ja peanahk saaks täielikult toidetud.

Peamassaaži seanss kestab 30 minutit.

  • liiga kõrge või liiga madal vererõhk
  • epilepsia
  • kasvajad
  • põletikud
  • palavik
  • ateroskleroos
  • ajuvereringehäired
  • osteoporoos (löökvõtted keelatud)

LÜMFIMASSAAŽ

Lümfimassaaž on õrn, pindmine ravimassaaž lümfiringe stimuleerimiseks. Massaaži teostatakse kuivale nahale, vajadusel kasutatakse võtete hõlbustamiseks beebipuudrit. Lümfimassaaži võtted on aeglased, õrnad, pumpavad, silitavad ja paitavad. Lümfimassaaž aitab leevendada turseid, mis on tingitud aeglustunud või seiskunud lümfiringlusest. Lümfimassaaž kiirendab lümfiringet, ainevahetust ja jääkainete väljutamist organismist ning aitab tugevdada immuunsüsteemi. Lümfimassaaž aitab kaasa verevalumite ja armide kiiremale paranemisele, armkude muutub pehmemaks ja vähem nähtavaks.

Lümfimassaaž on rahustava toimega, vähendab valu ning aitab vähendada stressi, samuti võib aidata ennetada ja vähendada migreene.

 

Lümfimassaaži järgselt võib tekkida peavalu, kuna kiireneb jääkainete väljutamise protsess. Selle leevendamiseks on soovitav juua palju vett. 

 

Hebeyra massaažisalongis tehakse lümfimassaaži heaolu massaažina. Kui sul on lümfimassaažiks meditsiiniline näidustus, nt oled onkoloogiline patsient, siis palun pöördu taastusravi- või lümfikliinikusse lümfiterapeudi poole.

 

Kui pikk seanss valida?

Seansi pikkus ja ülesehitus oleneb kliendi vajadusest ja probleemist. Seanssi alustatakse alati kaelast. Lümfimassaaži tempo on väga aeglane, seetõttu on soovitav valida vähemalt 60 min seanss.

30 min – üks probleemne piirkond, nt jalg

60 min – nt keha eesmine pool või jalad eest ja tagant

90 min – nt keha eesmine pool ja jalad tagant

  • Halvaloomulised kasvajad
  • Ägedad põletikud
  • Palavik
  • Südamepuudulikkus
  • Liiga madal vererõhk
  • Tromboos
  • Seletamatud nahamuutused

KUPUMASSAAŽ

Kupumassaaž on kombineeritud massaaž, kus lisaks klassikalisele massaažile kasutatakse erineva suurusega silikoonist kuppe. Kupuga tekitatud vaakumi abil mõjutatakse keha pindmisi pehmeid kudesid ja selle kaudu kogu organismi.

Kupumassaaž aitab taastada lihaste normaalpikkuse, parandab kudede elastsust ja omavahelist liikuvust ning vabastab kleepunud lihaskimpe. Massaaž kiirendab vere- ja lümfiringet ning soolte peristaltikat, stimuleerib närvisüsteemi ja taastab kudede ainevahetuse.

Kupumassaaž leevendab lihaspingeid ja erinevaid valusid, vähendab tselluliiti, parandab seedimist, aitab eemaldada organismist jääkaineid ja tugevdab immuunsüsteemi.

 

Kupumassaaž sobib kliendile, kes eelistab pigem tugevamat massaaži. Kupumassaaž võib olla valulik ning massaaži käigus võivad tekkida verevalumid.

Kupumassaaži seanss kestab 60 minutit.

Kupumassaažile kehtivad massaaži üldised vastunäidustused. Lisaks tuleb arvestada massaažiliigi spetsiifikast tulenevate vastunäidustusega:

  • vere hüübimishäired
  • veenilaiendid ja -põletikud
  • veresoonte probleemid
  • verevalumid
  • nahapinnast kõrgemad sünnimärgid
  • kunstliigesed
  • rasedus
  • imetamine

REIKI

Reiki on energiaga tervendamise süsteem, kus käte kaudu edastatakse universaalset elujõu energiat. Tõlkes tähendabki reiki universaalset elujõudu (Rei – universaalne, Ki – elujõud, eluenergia). Reiki toimimiseks ei pea sellesse uskuma ega sellest aru saama, oluline on sisemine soov ja vaba tahe proovida.

Reiki tasakaalustab organismi, annab elujõudu, aitab lõdvestuda ja vabaneda pingetest. Sügava lõdvestuse seisund käivitab organismi enesetervendamise mehhanismi, aitab kehal puhastuda ja jääkaineid väljutada ning seeläbi taastub organite ja keha kui süsteemi toimimine tervikuna. 

Reiki lõdvestab lihaseid, leevendab valusid, peavalusid ja migreene, kiirendab luude ja haavade paranemist ning traumadest taastumist. On leitud, et reiki suurendab ravimite tervendavat mõju ning vähendab kõrvaltoimeid. Reiki ei asenda arstiabi, kuid sobib toetavaks vahendiks ja pakub emotsionaalset tuge taastumise ajal. Reiki aitab rahuneda, vähendab stressi, annab juurde elurõõmu ja optimismi, tugevdab intuitsiooni ja loovust, aitab keerulistel olukordadel parimal moel laheneda, eesmärke saavutada jpm.

Reiki seansi ajal lebab klient massaažilaual, riided jäetakse selga. Soovitav on kanda mugavaid riideid, mis ei segaks lõdvestumist. Reiki vahendaja asetab käed kliendi erinevate kehapiirkondade peale või kohale ja annab edasi tervendavat energiat. Tavaliselt alustatakse pea piirkonnast ning liigutakse mööda keha allapoole kuni labajalgadeni. Puudutuse ajal on käed paigal, ei kasutata survet ega jõudu.

Igaüks tajub reiki energiat omamoodi. See võib tunduda soe või jahe, väljenduda erinevates värvides, tunnetes või emotsioonides või jääda hoopis tajumatuks – nagu on vajalik just selle inimese tervenemiseks.

Keha enesetervendamisega kaasnev puhastumisprotsess võib põhjustada erinevaid keha reaktsioone ja tekitada emotsioone. Puhastumise soodustamiseks ning reaktsioonide vähendamiseks on soovitav juua pärast seanssi palju vett.

Kui pikk seanss valida?

Reiki seanss kestab 60 või 90 minutit. Seanss algab vestlusega, mille käigus selgitatakse välja kliendi ootused ja eesmärgid ning sõnastatakse taotlus, millele reiki suunata. Seejärel toimub reiki vahendamine ning seansi lõpus jäetakse samuti aega vestluseks ja tagasiside andmiseks.

60 min – 10-15 min sissejuhatav vestlus, seejärel 30-40 min reiki vahendamine ning 10-15 min tagasiside vestlus.

90 min – ca 15 min sissejuhatav vestlus, seejärel ca 60 min reiki vahendamine ning ca 15 min tagasiside vestlus.

Reiki sobib kõigile ning teadaolevalt meditsiinilisi vastunäidustusi reiki kasutamiseks ei ole. Siiski ei vahendata reikit järgmistel juhtudel:

  • Reiki vastuvõtjal puudub vaba tahe reiki saamiseks
  • Alkoholi-, narko- vms joobeseisund
  • Lahtised fikseerimata luumurrud

HINNAKIRI

30 MINUTIT - 25 EUR

60 MINUTIT - 40 EUR

90 MINUTIT - 55 EUR

3 X 60 MINUTIT - 105 EUR

(35 EUR KORD)

3 X 90 MINUTIT - 150 EUR

(50 EUR KORD)

Broneerin teenuse

Scroll to Top